INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  AC MILAN - BARCELONA 2-0

VIDEO Barcelona dezavantajată de arbitri? Fază discutabilă la primul gol al Milanului

Articol de GSP - Publicat miercuri, 20 februarie 2013 00:00 / Actualizat joi, 21 februarie 2013 00:14

AC Milan a deschis scorul dintr-o fază controversată.

În minutul 57, Montolivo a şutat după o lovitură liberă, iar mingea deviată de mîna lui Zapata a ajuns la Boateng, care l-a învins pe Valdes.

Vezi AICI VIDEO cu faza (min 57)

Arbitrul scoţian Craig Thomson a validat reuşita milanezilor. Muntari a mărit avantajul în minutul 80, după o fază superb construită de italieni.

Erorile "fluieraşilor" au influenţat decisiv un rezultat din optimi. Aseară, în partida Porto - Malaga 1-0, golul înscris de Moutinho a fost dintr-un ofsaid nesemnalizat de arbitri.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”