INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN

VIDEO Breaking news, Cristiano Ronaldo e om :D Ratare incredibilă a galacticului cu Bayern! Să fie din cauza ghetelor aurite?

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 aprilie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 23 aprilie 2014 22:32

Fanii Realului s-au temut că nu se vor putea baza pe Cristiano Ronaldo la meciul cu Bayern Munchen din turul semifinalei de Liga Campionilor, dar portughezul a fost recuperat de staff-ul medical şi i s-a dat ok-ul să joace chiar cu cîteva ore înaintea partidei.

Ronaldo s-a remarcat pozitiv în minutul 19, cînd l-a deschis excelent pe Coentrao pe stînga, compatriotul său oferind pasa de gol la reuşita lui Benzema, dar şi negativ, în minutul 27, cînd a ratat incredibil, trimiţînd cu latul peste poarta Neuer, dintr-o poziţie din care de obicei transforma fără probleme.

VEZI AICI VIDEO CU RATAREA, LA  MINUTUL 26!

Ghete de aur pentru Ronaldo

Ronaldo a purtat pentru prima dată ghete aurite, la meciul cu Bayern (FOTO). "Apărătorii se aşteaptă la o atingere de aur. Cristiano nu dezamăgeşte", a fost sloganul Nike. Portughezul nu a avut cînd să le inaugureze, pentru că a fost accidentat, astfel că le-a utilizat pentru prima oară în turul semfinalei de Ligă.

Detalii despre meci, video şi foto, AICI!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”