INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TURUL TREI PRELIMINAR

VIDEO Chipciu, egal cu Anderlecht în Liga Campionilor » Keșeru, gol, Moți, două pase decisive pentru Ludogoreț

Articol de GSP - Publicat marti, 26 iulie 2016 20:48

Marți seară s-au jucat primele nouă meciuri din prima manșă a turului trei preliminar din Liga Campionilor.

Pe lângă Steaua care a remizat pe terenul Spartei Praga, 1-1, marți au mai jucat și alți români. Alexandru Chipciu a fost titular pentru Anderlecht în egalul cu FC Rostov, 2-2. Românul a fost schimbat în minutul 69 cu Acheampong.

Într-un alt meci, Cosmin Moți a fost integralist și a pasat decisiv la ambele goluri ale lui Ludogoreț în egalul, 2-2 cu Steaua Roșie Belgrad. Keșeru a marcat și el un gol, fiind introdus pe teren în repriza secundă, în timp ce Prepeliță a rămas doar pe bancă.

Alexandru Mățel a fost și el în Europa azi, dar doar a stat pe banca lui Dinamo Zagreb în victoria cu Dinamo Tbilisi, scor 2-0.