INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - TOTTENHAM 1-1

VIDEO Cristiano Ronaldo continuă seria de meciuri mari în Champions League » Cifre senzaționale pentru vedeta lui Real Madrid

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 octombrie 2017 10:54

Real Madrid a remizat pe teren propriu cu Tottenham, 1-1, într-un meci disputat în Spania, în grupele UEFA Champions League.

Cristiano Ronaldo a fost din nou eroul echipei lui Zinedine Zidane, marcând golul egalizator, în minutul 43, din penalty. Vezi aici VIDEO

Portughezul continuă astfel seria de meciuri excelente în Champions League.  Ronaldo a marcat golul 5 din acest sezon, fiind golgeter, la egalitate cu Harry Kane, atacantul lui Tottenham.

Starul lui Real a ajuns la 15 goluri în ultimele 8 meciuri din Champions League, 9 dintre acestea fiind marcate în ultimele 4 meciuri de pe "Santiago Bernabeu".

110 goluriare Ronaldo în Champions League, fiind golgeterul all-time al competiției