INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  DINAMO

VIDEO Florentin Matei traversează un moment foarte bun al carierei! Încă un gol în Champions League pentru Rijeka

Articol de GSP - Publicat marti, 18 iulie 2017 22:34

Rijeka n-a avut probleme cu TNS, campioana Țării Galilor, pe care a învins-o și în turul disputat în Croația, scor 2-0.

La retur, diferența a fost și mai mare. Rijeka s-a impus cu 5-1, iar balul a fost deschis de Florentin Matei, în minutul 41.

Românul a punctat și în meciul tur. Matei a evoluat tot meciul. Rijeka a mai punctat prin Gavranovici (54, 79) , Gorgon (61) și Ristovski (64).

Cieslewicz a marcat golul de onoare al gazdelor în minutul 69. În turul 3 preliminar Rijeka va înfrunta, cel mai probabil, Salzburg, care a câștigat cu 3-0 turul cu maltezii de la Hibernians.