INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  OPTIMI

VIDEO + FOTO Show de zile mari în Ligă! Bayern - Juve, dublă istorică, iar câștigătoarea a fost desemnată după prelungiri! Barcelona, instrucție cu Arsenal

Articol de GSP - Publicat joi, 17 martie 2016 00:17

Barcelona a câștigat și returul cu Arsenal, însă mai greu decât s-ar fi așteptat mulți. Catalanii s-au impus pe Camp Nou, scor 3-1 (5-1 la general) și s-au calificat în "sferturile" Ligii.

Meciurile dintre Bayern Munchen și Juventus au fost de departe cele mai tari din această fază a competiției. După 2-2 la Torino, puțini se așteptau ca nemții să aibă atâtea probleme la Munchen cu Juve.

Italienii au marcat de două ori și aveau 4-2 la general până în minutul 73 al celui de-al doilea meci. Lewandowski și Muller au făcut ca scorul să se repete și la meciul retur și partida să se ducă în prelungiri.

Juve a cedat din punct de vedere fizic și psihic, iar Bayern a punctat în minuele 108 și 110 prin Alcantara și Coman și s-a calificat în sferturile de finală.

Barcelona, Bayern, Wolfsburg, Real Madrid, Manchester City, Atletico, Benfica și PSG sunt echipele calificate în sferturile de finală.

Tragerea la sorți la avea loc pe 18 martie 2016, iar meciurie se vor juca pe 5-6 aprilie și 12-13 aprilie.

BARCELONA - ARSENAL 3-1 (în tur 2-0)
Au marcat: Neymar (18), Suarez (65), Messi (89) / Elneny (51)
VIDEO AICI

VEZI LIVETEXT AICI

Echipele:

Barcelona: Ter Stegen, Alba, Mathieu, Mascherano, Alves, Busquets, Iniesta, Rakitic, Messi, Suarez, Neymar

Arsenal: Ospina; Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal; Flamini, Elneny; Iwobi, Ozil, Alexis; Welbeck

BAYERN MUNCHEN - JUVENTUS 4-2 (în tur 2-2)
Au marcat: Lewandowski (73), Muller (90), T. Alcantara 108, K. Coman 110 / P. Pogba (5), Cuadrado (28)