INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BEŞIKTAŞ - RB LEIPZIG 2-0

VIDEO I s-a făcut rău pe teren » Un jucător de la RB Leipzig a cerut schimbarea după 30 de minute

Articol de - Publicat miercuri, 27 septembrie 2017 14:03

Atacantul Timo Werner, golgeterul lui Leipzig, a avut probleme circulatorii și a fost înlocuit după o jumătate de oră în meciul de Liga Campionilor dintre Beşiktaş și RB Leipzig, 2-0.

Antrenorul Hasenhuttl n-ar fi vrut să-și piardă golgeterul neamţ după doar 30 de minute în infernul de la Istanbul, dar n-a avut ce face. Timo Werner, 21 de ani, 5 goluri în 6 etape de Bundesliga în acest sezon, a simțit că amețește pe teren și a anunțat stafful medical.

"Avea probleme circulatorii", a explicat cotidianul Bild. "De aceea, i s-au dat dopuri de urechi, o măsură recomandată de medici împotriva amețelilor". Fără efect. Werner a fost înlocuit.

Vezi AICI video cu rezumatul meciuluui Beşiktaş - RB Leipzig

21 de goluri a marcat Timo Werner sezonul trecut în Bundesliga, al 4-lea în topul golgeterilor