INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LUDOGOREŢ - STEAUA

VIDEO Revanşa bulgarilor! Golul de generic al lui Wanderson care a trimis meciul în prelungiri

Articol de GSP - Publicat joi, 28 august 2014 00:00 / Actualizat joi, 28 august 2014 00:06

Steaua a fost la cîteva minute de calificarea în grupele Ligii Campionilor, însă golul fabulos al lui Wanderson a trimis meciul în prelungiri.

Jucătorul intrat în minutul 85, iar peste doar 5 minute a prins un şut de zile mari, care s-a oprit în vinclul porţii lui Arlauskis, lituanianul neavînd reacţie.

Şi Steaua a înscris în partida tur tot pe final de meci. Atunci, Chipciu a marcat în minutul 88 cu un şut la colţul lung.