INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - JUVENTUS 1-1

VIDEO și FOTO Iker Casillas a ajuns ținta ironiilor după meciul cu Juventus

Articol de GSP - Publicat joi, 14 mai 2015 10:29

Real Madrid a ratat calificarea în finala UEFA Champions League, după ce a fost eliminată de Juventus, cu scorul general de 3-2.

În minutele de final ale meciului de pe "Santiago Bernabeu", la scorul de 1-1, madrilenii alergau după golul care să trimită meciul în prelungiri.

Portarul Iker Casillas a vrut să pună rapid echipa în atac și a decis să arunce el de la margine, pentru a cîștiga timp. Căpitanul de la Real a greșit însă aruncarea și mingea le-a fost oferită celor de la Juventus

După această gafă, spaniolul a ajuns ținta ironiilor fanilor.