INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID

VIDEO Thierry Henry îl critică pe Chicharito pentru reacția de după gol și declară: "E reușita lui Ronaldo!"

Articol de GSP - Publicat joi, 23 aprilie 2015 18:03

Thierry Henry l-a criticat pe Javier "Chicharito" Hernandez pentru reacția avută după golul calificării în semifinalele Ligii Campionilor. Real s-a impus cu 1-0 în fața lui Atletico Madrid.

Chicharito a marcat aseară în minutul 90. Schimbat în minutul doi de prelungiri, cu Jese, atacantul a fost ovaționat de fanii prezenți pe Bernabeu. S-a așezat pe bancă și a început să plîngă, realizînd importanța reușitei.

Thierry Henry a comentat reacția la Sky Sports: "Ce nu-mi place e că a reacționat de parcă ar fi cîștigat Mondialul. Și s-a dus să celebreze golul singur, cînd de fapt trebuia să se întoarcă și să sărbătorească alături de Ronaldo. Trebuia să-i fi mulțumit lui Cristiano, care îi oferise assistul.

VIDEO reușita lui Chicharito

Pentru mine, e golul lui Ronaldo. El și-a dat seama că nu poate șuta, dar nu a riscat să facă ceva stupid, l-a văzut pe Chicharito într-o poziție mai bună și i-a trimis mingea. Cristiano e jucătorul care a schimbat cursul jocului".

Mai mult, Henry nu crede că Chicarito are loc în "11"-le Madridului: "Ca să fim corecți, el nu va prinde loc de titular. I s-a dat o șansă în seara asta, dar nu cred că va mai juca. A avut două ocazii în meciul ăsta, una cu piciorul stîng, alta cu dreptul. Trebuie să-i mulțumească lui Ronaldo pentru gol".

"Dedic golul tuturor: colegilor, familiei, celor care au crezut în mine. E cel mai important din cariera mea pentru că prezentul e cel mai important. Am primit un assist genial de la Cris"  Chicharito Hernandez

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”