INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BRUGGE - UNITED 0-4

VIDEO Vă mai amintiți de penalty-ul lui Beckham cu Turcia? Chicharito l-a copiat » Reacțiile lui Van Gaal și Giggs spun totul

Articol de GSP - Publicat joi, 27 august 2015 00:23

Intrat în minutul 64 în locul lui Ander Herrera, Chicharito a ratat un penalty în minutul 81 al meciului cîștigat de Manchester United cu FC Brugge, scor 4-0.

Mexicanul nu numai că a irosit lovitura de la 11 metri, însă a și alunecat. Imediat acesta s-a uitat în jos spre zona punctului cu var și a dat de înțeles că gazonul e de vină.

Pe reluare se vede cum îi alunecă piciorul de sprijin, lucru care a dus la ratarea execuției. Reacțiile lui Louis Van Gaal și a lui Ryan Giggs nu mai au nevoie de nici un comentariu.