INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Boloni şi Lazăr au cîştigat cu 3-1 împotriva lui Levadiakos

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 04 ianuarie 2012 23:12

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Ladislau Boloni, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, formaţia Levadiakos, într-un meci din etapa a 15-a a campionatului Greciei. Golurile gazdelor au fost marcate de Ivici '22 şi Athasiadis '49, '84.

La PAOK Salonic, jucătorul Costin Lazăr a intrat pe teren în minutul 81 şi a primit un cartonaş galben în minutul 90.

Tot miercuri, echipa Kerkyra, fără Florin Lovin în lot, a învins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, formaţia Aris Salonic.

Echipa jucătorilor Bogdan Mara şi Emil Dică, Xanthi Skoda, s-a impus în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Ergotelis, în etapa a 15-a a campionatului elen. Cei doi români nu au fost folosiţi în acest meci, conform Mediafax.

După 15 partide disputate, elevii lui Boloni ocupă locul 4 în Grecia, cu 25 de puncte, cu 14 mai puţin decît liderul Olympiakos.