INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHERNO MORE - LUDOGORETS 1-2

Cherno More - Ludogorets 1-2 // VIDEO Claudiu Keșeru a adus victoria pentru oaspeți

Articol de GSP - Publicat luni, 19 august 2019 00:11

Ludogorets a câștigat la limită, scor 2-1, meciul cu Cherno More, din etapa a șasea a primei ligi bulgare, datorită lui Claudiu Keșeru (32 de ani).

Victoria campioanei Bulgariei a fost adusă de către atacantul român, care a marcat un gol de trei puncte, cu capul, în minutul 75.

Gazdele au fost cele care au deschis scorul, în minutul 28, prin Rodrigo Henrique. Ludogorets restabilise egalitatea prin reușita lui Biton, din minutul 32.

Fotbalistul român a fost titular și înlocuit în minutul 84, cu Swierczok, iar echipa sa a reușit să mențină avantajul pe tabelă, în 10 oameni, după ce Marcelinho a fost eliminat în minutul 85.

Ludogorets este lider neînvins în Bulgaria, cu 14 puncte, având un avans de doar un punct față de Levski.

VEZI ȘI:

Mirel Rădoi, despre George Pușcaș: „Eu nu prea eram așa, de-aia m-a surprins”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”