INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

Cinci români au fost pe teren în meciul Karabukspor - Genclerbirligi » Post inedit pentru un fost căpitan al lui Dinamo

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 februarie 2017 15:50

Echipa românilor din Turcia, Kardemir Karabukspor, a câștigat cu scorul de 1-0 disputa cu formația lui Cosmin Matei, Genclerbirligi.

Fostul jucător al lui Dinamo a fost folosit ca fundaș dreapta, așa cum evolua la Farul, înainte de a ajunge în Liga 1, la Steaua. A fost schimbat după doar 26 de minute din cauza unei accidentări.

La Kardemir au jucat titulari trei dintre cei 4 români. Găman și Latovlevici au fost integraliști, în timp ce Cristi Tănase a părăsit terenul după 80 de minute.

Paul Papp a intrat și el în acest joc în echipa lui Kardemir Karabuk. I-a luat locul în minutul 90 lui Traore.

Golul victoriei a fost marcat de ucraineanul Seleznev, în minutul 39. Karabukspor este pe locul 8 în Turcia, cu 30 de puncte. Genclerbirligi este abia pe 13, cu 26 de puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”