INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGUE 2

Claudiu Keşeru la al patrulea gol marcat pentru Tours

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 martie 2009 00:00

Fostul internaţional român de tineret Claudiu Keşeru a marcat un gol în partida pe care Tours, echipă la care este împrumutat până la vară, a câştigat-o vineri seara, scor 4-3, pe teren propriu în faţa lui Troyes, în cadrul etapei a 26-a din Ligue 2, informează L'Equipe.

Keşeru a fost trimis pe teren încă din primul minut de tehnicianul Daniel Sanchez şi a reuşit să înscrie în minutul 44 din penalty. Celelalte goluri au fost marcate de Diarra (27) şi N'Diaye (38, 67), pentru Tours, respectiv Lafourcade (40), Kebe (77) şi Faye (84), pentru oaspeţi.

Atacantul în vârstă de 22 de ani a fost împrumutat de Nantes la Tours la începutul acestui an, iar după reuşita din acest meci a ajuns la cel de-al patrulea gol pentru noua sa echipă.

FC Tours a acumulat în urma acestei victorii 36 de puncte şi s-a îndepărtat, pentru moment, de zona retrogradării.

Sursa: Newsin