INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CAGLIARI - FIORENTINA 3-5

Debut pentru Ianis Hagi la Fiorentina în Serie A! Puștiul a primit cadoul de 18 ani în meciul cu Cagliari

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 octombrie 2016 17:47

Zi importantă pentru Ianis Hagi, care a debutat la 18 ani și o zi în Serie A pentru Fiorentina.

Mijlocașul român a intrat pe teren în minutul 76 în locul lui Ilicici la scorul de 5-2 pentru Fiorentina în duelul cu Cagliari din deplasare. A purtat tricoul cu numărul 24.

Ianis a avut destul de mult tupeu, n-a greșit nici o pasă și chiar a obținut o lovitură liberă periculoasă, care a fost trimisă peste poartă de Bernardeschi.

Fiorentina a câștigat meciul cu Cagliari, scor 5-3. Di Gennaro a deschis scorul în minutul 2, dar până la pauză avea să fie 4-1 pentru Fiorentina.

Kalinici (20, 40) și Bernardeschi (26, 32) au punctat pentru formația din Florența. După pauză Kalinici a mai înscris o dată, în minutul 53 și era 5-1 pentru Fiorentina.

Capuano (61) și Borriello (77) au redus din diferență, însă nu au mai putut face nimic. Fiorentina a stopat seria de 4 meciuri fără succes. A urcat pe locul 9, cu 12 puncte, la 5 de locul 3, ocupat de Napoli.