INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KHIMKI - KUBAN KRASNODAR 4-1

Dezastru la echipa antrenată de Dan Petrescu! Kuban a pierdut din nou și e ultima în liga secundă din Rusia

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 august 2016 21:30

Kuban Krasnodar, echipa antrenată de Dan Petrescu, a pierdut din nou în liga secundă din Rusia, de această dată pe terenul celor de la Khimki, scor 1-4.

Gazdele au deschis scorul în minutul 38 prin Gashchenkov, iar după o oră de joc diferența se majora după reușita lui Petrusev. Trupa lui Petrescu a marcat în minutul 62 prin Obukhov, însă imediat Chernyshov a majorat diferența. Scorul final a fost stabilit de Akhba, cu 10 minute înainte de final.

Kuban e pe ultimul loc în liga secundă, cu doar 4 puncte după primele 7 etape și fără nicio victorie. Nici cei de la Khimki nu stau mai bine, aceștia acumulând 7 puncte, fiind pe poziția a 17-a.