INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Dezastru pentru Rednic în Belgia » Înfrângere pentru Mouscron, după ce a condus jocul 60 minute

Articol de GSP - Publicat luni, 26 decembrie 2016 23:09

Echipa antrenată de Mircea Rednic, Mouscron, a condus timp de 60 minute pe terenul lui Club Brugge, dar a cedat în cele din urmă cu 2-1 .

Formația românului a deschis scorul după doar opt minute, prin Nkaka, dar Club Brugge a întors rezultatul în repriza a doua, grație reușitelor lui Van Rhijn, din minutul 61, și Vossen, din minutul 68.

Românul Cristian Manea a fost rezervă neutilizată pentru echipa lui Rednic.

A fost cel de-al patrulea meci oficial al lui Rednic pe banca belgienilor, alături de care nu a reușit să câștige niciun meci, bifând trei înfrângeri și o remiză.

Mouscron rămâne pe ultimul loc, în timp ce Club Brugge urcă pe primul loc în Belgia, devansând-o pe chiar pe Anderlecht, care se instalase în fruntea clasamentului din Belgia după victoria de azi cu Charleroi, 2-0.