INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Dorin Goian l-a învins pe Răzvan Lucescu în campionatul Greciei » Xanthi a întrerupt seria victoriilor consecutive

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 decembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 21 decembrie 2014 19:39

După 4 victorii consecutive în campionat, Skoda Xanthi a fost învinsă în deplasarea de Asteras Tripolis, scor 1-2.

Echipa lui Dorin Goian a învins-o pe cea a lui Pantelis Kapetanos şi Răzvan Lucescu la capătul unui meci dur în care s-au arătat 9 cartonaşe galbene.

Gazdele au deschis scorul în minutul 6 prin Gianniotas, iar în minutul 58 au făcut 2-0 graţie reuşitei lui Mazza.

Golul de onoare al formaţiei lui Lucescu a fost înscris de Cleyton din penalty în minutul 81.

În urma acestui rezultat Xanthi rămîne pe locul 6, cu 24 de puncte, în timp ce Asteras a urcat pînă pe 3, cu 28 de puncte.