INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CROAȚIA

Florentin Matei a debutat la Rijeka și echipa sa a devenit lider în Croația » Ce-au făcut ceilalți stranieri

Articol de GSP - Publicat sambata, 13 februarie 2016 19:38

Florentin Matei, 22 de ani, a debutat în tricoul lui HNK Rijeka într-un meci pe teren propriu contra celor de la NK Lokomotiva Zagreb, scor 2-0, și a devenit lider în Croația.

Românul a intrat pe teren cu 5 minute înainte de final și a purtat tricoul cu numărul 10. Matei a ajuns la formația croată în ianuari, de la Volyn Luțk, în schimbul sumei de 500.000 de euro.

Ce-au făcut ceilalți stranieri

Costel Pantilimon - rezervă la Watford în victoria cu 2-1 în fața lui Crystal Palace
Alexandru Maxim - titular la Stuttgart în victoria cu Hertha Berlin, scor 2-0, și a fost schimbat în minutul 79.
Raul Rusescu - a marcat unicul gol al lui Osmanlispor în egalul cu Konyaspor, scor 1-1 (Detalii AICI)
George Florescu - integralist în victoria Omoniei Nicosia în fața lui APOEL, scor 2-0
Laurențiu Brănescu - rezervă la APOEL
Bogdan Stancu - integralist la Genclerbirligi în victoria cu 2-0 în fața lui Bursaspor