INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DEPORTIVO LA CORUNA - VILLARREAL

Florin Andone a marcat la debut pentru Deportivo în meciul cu Villarreal

Articol de GSP - Publicat marti, 09 august 2016 23:04

Deportivo La Coruna a învins cu 2-0 pe Villarreal într-un meci amical, iar Florin Andone a fost cel care a deschis scorul în minutul 6 chiar la debutul său pentru spanioli. Celălalt gol a fost marcat de Gil în minutul 90.

Deportivo l-a transferat pe atacantul de 23 de ani în această vară pentru 4,7 milioane de euro și 30% dintr-un viitor transfer, acesta fiind cel mai scump transfer făcut de spanioli în ultimii 9 ani.

Florin Andone a fost vedeta echipei Cordoba timp de doi ani, după care a ajuns la Deportivo, unde poartă numărul 10.