INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA

FOTO și VIDEO Repriză de coșmar pentru Tătărușanu » Fiorentina a fost egalată după ce a condus cu 2-0

Articol de GSP - Publicat luni, 27 februarie 2017 23:55

Cu Tătărușanu în poartă, Fiorentina a încheiat la egalitate meciul disputat pe teren propriu cu Torino, scor 2-2, după ce a condus la pauză cu 2-0.

Saponara a deschis rapid scorul pentru gruparea viola, iar Kalinici a dublat avantajul Fiorentinei cu câteva minute înainte de pauză.

Oaspeții au revenit însă mult mai motivați de la cabine. În minutul 62, Belotti a executat un penalty pentru Torino, dar mingea a lovit transversala porții lui Tătărușanu.

Același Belotti a redus din diferență trei minute mai târziu, pentru ca în minutul 85 să realizeze "dubla" și să aducă un punct pentru torinezi.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei!

Cele două formații sunt despărțite de cinci puncte în ierarhia din Serie A. Fiorentina se află într-o situație extrem de delicată, la 9 puncte de Lazio, ultima echipă clasată pe loc de cupele europene.

Echipele de start:

Fiorentina: Tătărușanu - Salcedo, Rodriguez, Astori, Sanchez - Badelj, Valero - Chiesa, Saponara, Tello - Kalinici

Torino: Hart - Zappacosta, Ajeti, Moretti, Barreca - Benassi, Lukici, Baselli - Falque, Belotti, Boye