INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

FOTO și VIDEO Tătărușanu, titular pentru Fiorentina în meciul din Cupa Italiei, Ianis Hagi a fost rezervă » Calificare dramatică pentru echipa celor doi români

Articol de GSP - Publicat miercuri, 11 ianuarie 2017 21:26

Fiorentina a trecut cu 1-0 de Chievo în optimile de finală ale Cupei Italiei, într-un meci în care Tătărușanu a fost titular, iar Ianis Hagi rezervă.

Vezi AICI rezumatul video al meciului!

Golul calificării Fiorentinei a fost marcat de Bernardeschi, în al treilea minut de prelungire al meciului, din penalty, într-un meci în care cele două formații au avut câte un jucător eliminat.

În prelungirile primei reprize, Chievo a rămas în 10 după ce Radovanovici a văzut al doilea cartonaș galben. Zarate a fost și el eliminat în minutul 70 pentru o lovitură aplicată cu talpa pe gamba lui Bastien, la o fază la care mijlocașul lui Chievo avea prim-planul.

Echipele de start:

Fiorentina: Tătărușanu - Tomovici, Sanchez, De Maio - Chiesa, Vecino, Badelj, Olivera - Zarate, Bernardeschi - Kalinici
Rezerve: Lezzerini - Babacar, Cristoforo, Diks, I.Hagi, Ilicici, Milici, Salcedo, Satalino, Tello, Toledo, Valero

Chievo: Sorrentino - Izco, Spolli, Cesar, Gobbi - Bastien, Radovanovici, Castro - De Guzman - Floro Flores, Inglese
Rezerve: Bressan, Confente - Birsa, Costa, Dainelli, Depaoli, Frey, Gamberini, Kiyine, Meggiorini, Pellissier, Vignato