INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  INTERNAŢIONALI

Veşti bune din Anglia: Florin Gardoş a jucat o repriză pentru Southampton! Ce au făcut ceilalţi stranieri

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 septembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 20 septembrie 2014 19:50

Watford a terminat la egalitate 1-1 cu Bournemouth, într-un meci din etapa a 8-a din Championship, iar Gabriel Tamaş a ieşit în evidenţă în mod negativ.
Fundaşul a comis un fault în careul de 16 metri şi arbitrul a dictat punctul cu var, dar din fericire pentru echipa sa, Harte a ratat penalty-ul. În minutul 32, Tamaş a fost înlocuit cu Cathcart, românul ieşind accidentat.

Initial, Tamaş trebuia să fie rezervă, dar cu cîteva clipe înainte de meci Gabriele Angella a suferit o acidentare uşoară, iar fundaşul român i-a luat locul în primul "11".

Ce-au făcut alţi stranieri:

Ciprian Vasilache - titular pentru Chungju Hummel (Coreea de Sud) în egalul 1-1 cu Daejon, românul a fost schimbat în minutul 76

Costel Pantilimon - rezervă în meciul dintre Burnley şi Sunderland (Anglia)

Florin Gardoş - a intrat la pauză în partida dintre Swansea şi Southampton (Anglia)

George Ţucudean - rezervă în meciul dintre Rotherham şi Charlton (Anglia, liga secundă)

Adrian Scarlatache - titular pentru Khazar Lankaran în meciul cu Araz Naxcivan (Azerbaijan)