INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STUTTGART

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 iulie 2016 13:57

Partida amicală dintre VfB Stuttgart și Spartak Moscova a fost oprită după 45 de minute din cauza unei furtuni.

Scorul era 1-0 pentru nemți. Unicul gol al meciului a fost înscris de Alexandru Maxim, în minutul 41.

Românul a punctat din penalty. "Decarul" lui Stuttgart este mult mai responsabil în acest sezon și execută toate fazele fixe.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”