INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GETAFE - ATLETICO

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 aprilie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 13 aprilie 2014 21:56

Getafe a căzut pe locul 18 în La Liga după egalul lui Valladolid de vineri, primul loc retrogradabil, iar împotriva lui Atletico Madrid a încercat un miracol. Nu l-a reuşit, iar echipa lui Diego Simeone a cîştigat fără probleme, scor 2-0.

Cosmin Contra l-a introdus din primul minut pe Ciprian Marica, în timp ce Diego Simeone l-a din nou la dispoziţie pe Diego Costa. Atacantul a ratat un penalty, apoi a dus scorul la 2-0, moment în care s-a şi accidentat, lovind cu genunchiul în bara porţii.

Godin a deschis scorul în prima repriză cu o lovitură de cap. Atletico rămîne pe primul loc, la 3 puncte în faţa lui Real Madrid şi 4 peste Barcelona.