INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Ianis Hagi a fost magistral în victoria Fiorentinei » Cea mai bună săptămână din carieră

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 decembrie 2016 19:57

Formația Primavera a Fiorentinei s-a impus cu 4-0 în partida cu Vicenza, Ianis Hagi fiind unul dintre cei mai buni jucători de pe teren.

Toate golurile formației viola au fost marcate de Diakhatè, în minutele 31, 39 , 68 și 85. Golul din minutul 31 a fost marcat în urma unei centrări a lui Ianis Hagi, iar cel din minutul 39 în urma unui corner executat de mijlocașul român.

Ianis traversează o formă incredibilă. Săptămâna aceasta a marcat un gol spectaculos din lovitură liberă, în victoria cu 4-0 împotriva celor de la Juventus Torino.