INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA TURCIEI

Încă o înfrângere pentru Șumudică în Turcia! E la un pas de eliminarea din Cupă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 ianuarie 2018 20:22

Echipa lui Marius Șumudică nu-și mai regăsește forma de anul trecut și are rezultate tot mai slabe.

Kayserispor a ajuns la al 3-lea meci consecutiv fără victorie. Formația lui Șumudică a cedat pe terenul lui Akhisar Genclik Spor, scor 0-1, în mașa tur a sferturilor de finală ale Cupei Turciei.

Golul victoriei pentru gazde a venit pe final, în minutul 89 și a purtat semnătura lui Eray Ataseven.

Cristi Săpunaru a fost integralist în acest meci, în timp ce Silviu Lung a fost rezervă. De Amorim a jucat o repriză, fiind schimbat la pauză de Tiago Lopes. A încasat un cartonaș galben în minutul 26.

Returul este programat pentru 7 februarie, când Kayserispor este formația gazdă.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”