STRANIERI    •   EMIRATELE ARABE UNITE

Înfrângere pentru Reghecampf în Cupa Emiratelor Arabe Unite

Sambata, 07 Octombrie

Formația lui Laurențiu Reghecampf, Al Wahda, a pierdut meciul din deplasare cu Al Fujairah, scor 1-2. Partida a făcut parte din grupele Cupei Emiratelor Arabe Unite.

Alassane Diallo a marcat ambele goluri ale celor de la Al Fujairah în minutele 24 și 78. Pentru Al Wahda a înscris Al Shehhi, în minutul 48.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf are un singur punct în două meciuri în grupa B a Cupei Emiratelor. În prima rundă, Al Wahda a terminat la egalitate cu Al Ahli, scor 1-1.

Etapa viitoare Al Wahda va da peste Al Sharjah, pe 11 noiembrie.