INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA GRECIEI

Înfrânți, dar calificați! Xanthi, echipa lui Lucescu e în sferturile de finală ale Cupei

Articol de GSP - Publicat marti, 31 ianuarie 2017 19:45

Xanthi FC a pierdut meciul retur cu OFI Creta din optimile de finală ale Cupei Greciei, scor 1-2.

Chiar și așa echipa lui Răzvan Lucescu s-a calificat în sferturile de finală după ce în tur a câștigat cu 1-0.

Chanti (21) și Vouho (66) au marcat pentru OFI Creta, iar Lucero a înscris golul calificării pentru Xanthi în minutul 76.

Xanthi: Zivkovic - Baxevanidis, Pablo, Vasilakakis, Fliskas - Camara (Pizzelli 67'), Lazic (Ranos 85'), Lisgaras, Wallace, Lucero - Soltani

Xanthi ocupă locul 3 în campionat, cu 32 de puncte în 18 runde, la egalitate cu Panionios.

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”