INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LOKEREN - CLUB BRUGGE

VIDEO Club Brugge a pierdut în deplasare » Rotariu a jucat 20 de minute » Egalitate de puncte între români în vârful clasamentului

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 februarie 2017 16:54

Club Brugge a pierdut în deplasare, 0-1, pe terenul celor de la Lokeren. Rotariu a jucat 20 de minute şi a avut o acţiune periculoasă.

Lokeren - Club Brugge 1-0 (de Sutter 27') - VIDEO

Rotariu a jucat din minutul 70 şi în minutul 80 a avut o acţiune individuală, încheiată cu un şut peste poartă, de la 16 metri.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Tom de Sutter, în minutul 27, cu o lovitură de cap de la 7 metri.

Brugge rămâne pe locul 1, cu 52 de puncte, la egalitate cu Anderlecht. Lokeren este pe locul 11, cu 29 de puncte.

Lokeren: Copa - Galitsios, Maric, Ticinovic, Ninaj - Persoons, Straetman - Terki, De Ridder, Hupperts - De Sutter
Rezerve: Verhuls, Ansah, Martin, Mirici, Rassoul, Jambor, Bolat

Club Brugge: Butelle - Cools, Engels, Danswil, De Bock - Simons, Vanaken, Vormer - Rafaelov, Vossen, Izquierdo
Rezerve: Horvath, Palacios, Claudemir, Immers, Rotariu, Diaby, Wesley