INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Stanciu și Rotariu, uitați pe bancă în derby-ul cu Bruges! Anderlecht se impune și este lider în play-off

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 aprilie 2017 18:08

Anderlecht s-a impus cu 2-0 pe teren propriu în fața lui FC Bruges, într-o partidă în care singurul român care a evoluat este Alex Chipciu.

Stanciu ( Anderlecht) și Rotariu (Bruges) au fost lăsați pe bancă de cei doi tehnicieni, care nu au mizat deloc pe mijlocașii români pe parcursul meciului.

Cele două goluri ale lui Anderlecht au fost marcate de Dendoncker, în minutul 21, și de Kara, în minutul 34, ambele din pasele lui Tielemans.

FC Bruges a rămas în 10 oameni în ultimul minut al primei reprize, după ce Vormer a văzut al doilea cartonaș galben, iar echipa antrenată de Preud'homme nu a reușit revenirea în partea secundă.

Anderlecht este neînvinsă după primele 4 etape, ocupând în acest moment prima poziție în play-off. Lider pentru o bună perioadă de timp în sezonul regulat, FC Bruges este abia pe poziția a treia în play-off.

VIDEO » Anderlecht - Bruges 2-0
Au marcat: Dendoncker '21, Kara '34