INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  HANNOVER - STUTTGART 3-3

Marica fără nerv

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 februarie 2009 00:00

Mereu titular în acest retur, Ciprian Marica nu a prins ieri o zi prea bună la Stuttgart, care a remizat dramatic (3-3) la Hannover. Puţin obosit după amicalul cu Croaţia, vîrful român n-a fost deloc periculos, reuşind doar un şut spre poartă în 80 de minute. A pierdut 4 dintre cele 11 dueluri directe cu adversarii şi a primit al treilea "galben" în acest campionat. Deşi au condus rapid cu 2-0, şvabii au riscat chiar să piardă pe final, egalînd în minutul 87!

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”