INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Matulevicius, decisiv pentru Mouscron în meciul cu Roselare! Echipa lui Rednic s-a impus la limită

Articol de GSP - Publicat luni, 01 mai 2017 11:16

Mouscron a câștigat partida de pe teren propriu cu KSV Roeselare, scor 1-0. Meciul a fost unul foarte important și pentru Deivydas Matulevicius, fotbalist adus în Belgia chiar de Rednic.

Echipa antrenată de fostul tehnician al lui Dinamo a punctat în minutul 59 chiar prin fostul atacant de la Pandurii și Botoșani.

Fundașul Cristi Manea a fost integralist în acest meci și a avut o evoluție destul de solidă.

Mouscron a irosit un penalty în minutul 35 prin Stojanovici. După 6 etape din play-off-ul de Europa League Mouscron ocupă locul 5.

A adunat 7 puncte și este la egalitate cu Eupen și la doar două lungimi de Lokeren, care e pe 2. Genk e lider autoritar, cu 16 puncte.