INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ZENIT ST. PETERSBURG

Meci nebun pentru echipa lui Mircea Lucescu! Zenit, victorie dramatică în meciul cu Ural » Bicfalvi, eliminat!

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 aprilie 2017 14:05

Zenit Sankt Petersburg s-a impus cu 2-0 în fața formației Ural, în prima ligă din Rusia. Eric Bicfalvi a fost titular la oaspeți, dar a fost eliminat după o oră de joc.

La scorul de 0-0, Bicfalvi a văzut cel de-al doilea cartona galben și a fost eliminat, fapt ce i-a înfuriat pe coechipierii săi, care i-au cerut imediat socoteală arbitrului.

Ural a terminat meciul cu trei oameni mai puțin pe teren, după eliminările lui Pavlyuchenko și Emeljanov, iar Zenit a marcat apoi de două ori pentru a-și asigura prima victorie în ultimele trei meciuri.

Ivanovici, în minutul 86 și Mollo, în al patrulea minut de prelungiri au fost marcatorii pentru echipa antrenată de Mircea Lucescu. Zenit rămâne pe locul al treilea în Rusia, la 8 puncte de liderul Spartak Moscova.

FINAL » Zenit - Ural 2-0
Au marcat: Ivanovici '86, Mollo '90+4