INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Mihai Costea, dublă pentru echipa sa » "Nilă" a ajuns la 7 goluri în acest sezon

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 februarie 2016 20:07

Mihai Costea marchează pe bandă rulantă în campionatul Emiratelor Arabe Unite. Fostul fotbalist al Universității Craiova și al Stelei a ajuns la 7 goluri în acest sezon.

"Nilă" a marcat o dublă azi în meciul cu Al Urooba, iar echipa sa Al Ittihad Kalba, din liga a doua a Emiratelor, a câștigat cu 2-1. Românul a deschis scorul în minutul 52, dar gazdele au egalat în minutul 88.

Cei de la Al Urooba au obținut și un penalty în minutul 90+2, dar au ratat lovitura de pedeapsă, iar în minutul 8 al prelungirilor Costea a adus victoria lui Al Ittihad Kalba.