INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Mihai Roman II își continuă forma excelentă din Israel

Articol de - Publicat marti, 24 ianuarie 2017 22:00

Atacantul român al celor de la Maccabi Petah Tikva, Mihai Roman, a reușit să înscrie un gol în meciul câștigat de echipa sa cu Hapoel Tel Aviv, scor 2-0, în optimile de finală ale Cupei Israelului. Maccabi s-a calificat în "sferturi".

Mihai Roman a punctat dintr-un penalty, în minutul 49. Celălalt gol al meciului a fost înscris de Melamed în minutul 76.

Maccabi Petah Tikva traversează o perioadă foarte bună având o singură înfrângere în ultimele 3 luni. În cele 15 meciuri a câștigat de 7 ori, a remizat de 7 ori și a pierdut o dată.