INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

Mouscron, prima victorie după aproape 3 luni » Rotariu a evoluat un singur minut

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 decembrie 2017 10:03

Mouscron, formația antrenată de Mircea Rednic, a obținut vineri seara prima victorie după o pauză de aproape trei luni. Echipa românului s-a impus pe teren propriu în fața lui Oostende, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 71, grație mijlocașului Selim Amallah. Dorin Rotariu a fost rezervă și a fost introdus pe teren în ultimul minut al meciului, în locul lui Bolingi.

După 19 etape, Mouscron se află pe locul 9 în Belgia, cu 23 de puncte, la cinci lungimi distanță de locul 6, ocupat de St. Truiden, ultimul care asigură prezența în play-off.