INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Mutu anunţat titular cu Napoli

Mutu a devenit imediat titular la noua sa echipă, Cesena

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 septembrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 10 septembrie 2011 12:38

Transferat în această vară la Cesena ca jucător liber de contract, Adrian Mutu este anunţat ca titular în meciul de astăzi împotriva lui Napoli (ora 16.00), prima partidă a elevilor lui Marco Giampaolo în noul sezon de Serie A.

În vîrstă de 32 de ani, atacantul român a debutat pentru Cesena în Cupa Italiei, într-o întîlnire cîştigată în faţa celor de la Ascoli cu scorul de 1-0, datorită golului lui Bogdani, în reprizele de prelungiri.

Mutu a mai evoluat pentru FC Argeş, Dinamo, Inter Milano, Hellas Verona, AC Parma, Chelsea, Juventus şi Fiorentina.