INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Nu mai bate pe nimeni! Răzvan Lucescu, al 5-lea meci fără succes în campionat la Xanthi FC! Echipa sa a pierdut din nou

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 februarie 2017 16:52

Xanthi FC a ajuns la 5 meciuri fără victorie după înfrângerea de pe terenul celor de la Atromitos, scor 1-2.

Gazdele au deschis scorul în minutul 42 prin Platellas, însă Hamza Younes a egalat în minutul 57 pentru echipa lui Răzvan Lucescu din penalty.

Xanthi a primit lovitura de grație în minutul 85, când Tonso a înscris pentru gazde.

Formația lui Lucescu are 33 de puncte și se află acum pe locul 5, cu trei puncte în spatele locului 3, PAOK, care are însă un meci mai puțin.

În ultimele 5 jocuri Xanthi a adunat doar două puncte, pierzând de trei ori. Grație reușitei de azi Hamza a ajuns la 13 goluri și este pe primul loc în clasamentul golgeterilor, la egalitate cu Ideye.