INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

Pas greșit pentru Zenit! Echipa lui Lucescu a remizat pe teren propriu cu Anji, 1-1, și și-a compromis șansele la titlu

Getty / Gulliver Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 08 aprilie 2017 22:20

Zenit a terminat doar la egalitate partida de pe teren propriu cu Anji Mahacikala, 1-1, și și-a compromis în bună măsură șansele la titlul de campioană în Rusia.

Deși a început ca favorită certă, Zenit a fost chinuită serios de Anji, oaspeții reușind să deschidă scorul după doar 21 de minute. Yakovlev a punctat pentru Anji.

În minutul 51, Lombaerts a fost eliminat, iar șansele ca Zenit să scoată un rezultat bun păreau tot mai mici.

Până la urmă, Kokorin a reușit să egaleze în minutul 73, rezultat care o ține pe Zenit pe locul 2 până mâine, când ȚSKA va juca împotriva lui Krasnodar.

Spartak joacă și ea, în deplasare, cu UFA, iar un eventual succes al oaspeților ar lăsa-o pe Zenit la 8 puncte cu 8 etape înainte de final.