INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Performanță remarcabilă pentru Hoban! Românul a marcat o dublă în ultima etapă pentru Hapoel Beer Sheva

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 mai 2017 21:35

Ovidiu Hoban a fost omul meciului în partida câștigată de Hapoel Beer Sheva în fața lui Sakhnin, scor 2-0, din etapa a 36-a din Israel.

Mijlocașul român a fost cel care a marcat ambele goluri ale echipei sale, care e deja campioană în Israel. Hoban a deschis scorul după 30 de minute, din penalty, iar în ultimul minut de joc a stabilit scorul final.

Fotbalistul român, care n-a fost convocat pentru dubla cu Polonia și Chile, mai marcase o singură dată în acest sezon în campionat. În total, în toate competițiile, Hoban are 5 goluri în 43 de partide.

Beer Sheva e lider, cu 85 de puncte, în timp ce Maccabi Tel Aviv, echipa de pe locul 2, are 72 de puncte.