INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Prima înfrîngere pentru Lucescu jr. în acest sezon! Românul, schimb dur de replici cu un jucător de la Olympiakos

Articol de GSP - Publicat marti, 22 septembrie 2015 23:10

Skoda Xanthi a pierdut primul meci din acest sezon chiar în fața campioanei, Olympiakos Pireu.

Formația lui Răzvan Lucescu a cedat pe teren propriu, scor 1-3. Mijlocașul Ovidiu Herea a intrat și el pe teren în minutul 63.

Golurile oaspeților au fost marcate de Durmaz (42) și Fortounis (65, 68). Pentru gazde a marcat Dimitrov, în minutul 50. Acesta a fost servit de fostul atacant al Stelei, Pantelis Kapetanos.

În urma acestei înfrîngeri Skoda Xanthi a ajuns pe locul 8, cu 5 puncte.

Lucescu s-a certat cu un jucător advers

Vizibil deranjat de deciziile arbitrului, Lucescu a protestat de pe margine, iar un jucător al lui Olympiakos a ținut să-l taxeze pe antrenorul român.

Jimmy Durmaz și Lucescu au avut un schimb dur de replici, însă după meci și-au dat mîna și totul s-a rezolvat.