INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGA CAMPIONILOR ASIEI

"Prinț" în campionat, "cerșetor" în Liga Campionilor Asiei » Reghecampf, încă un eșec cu Al Wahda

Articol de GSP - Publicat luni, 19 februarie 2018 19:53

Laurențiu Reghecampf are un parcurs de excepție în campionatul din Emiratele Arabe Unite și în competițiile interne, însă nu se poate lăuda cu acest lucru și în Liga Campionilor Asiei.

După 0-5 cu Lokomotiv Tashkent, Al Wahda a pierdut azi și partida de pe teren propriu cu Al Duhail, formație din Qatar, scor 2-3.

Tagliabue a deschis scorul dintr-un penalty în minutul 4, însă oaspeții au întors scorul în a doua repriză. Youseff El Arabi (57, 80) și Boudaif (75) au marcat și au dus scorul la 1-3.

Batna a marcat din nou pentru echipa lui Laurențiu Reghecampf, în prelungiri, tot dintr-un penalty. Al Wahda e ultima în grupă, cu 0 puncte. Lokomotiv Tashkent și Zob Ahan au câte 3 puncte, în timp ce Al Duhail e lider cu 6 puncte.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”