INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Răzvan Lucescu a uitat gustul victoriei în Grecia » Skoda Xanthi, 6 meciuri consecutive fără victorie

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 24 ianuarie 2015 18:06

Skoda Xanthi, echipa pregătită de Răzvan Lucescu, n-a reuşit să cîştige în etapa a 20-a din campionatul elen.

Formaţia antrenată de român a terminat la egalitate pe teren propriu cu PAS Giannina, scor 1-1, şi ocupă acum locul 9 în prima ligă din Grecia.

Gazdele au deschis scorul, în minutul 54, prin Cleyton, însă cu un sfert de oră înainte de final Chavez a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj şi PAS Giannina a plecat cu un punct din deplasarea de la Xanthi.

Astfel, Skoda a ajuns la 6 meciuri consecutive fără victorie în campionat, dintre care două au fost înfrîngeri.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”