INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Reghe defilează în Emirate! Încă o victorie convingătoare, iar echipa sa a urcat pe locul 2

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 ianuarie 2018 18:45

Al-Wahda, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf, a obținut azi o nouă victorie convingătoae în campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Echipa românului s-a impus cu 3-1 în deplasarea de la Dibba Al Fujairah și a urcat temporar pe locul 2 în clasament, cu 26 de puncte.

Al-Wahda a fost condusă la pauză cu 1-0, dar a revenit în repriza secundă după golurile lui Dzsudzsak, Al Alkberi și Tagliabue.

În ultimele 5 meciuri din campionat, formația antrenată de Laurențiu Reghecampf are patru victorii și un egal.