INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

Skoda Xanthi şi-a revenit după eşecul cu Olympiakos, iar azi s-a impus clar cu Panetolikos, scor 3-0 » Echipa lui Răzvan Lucescu aproape de locurile de Europa League

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 martie 2015 00:00 / Actualizat miercuri, 18 martie 2015 19:43

Skoda Xanthi a învins-o pe teren propriu, cu scorul de 3-0, p Panetolikos. Costin Lazăr nu a fost în lot la oaspeţi pentru acest meci.

Golurile echipei lui Răzvan Lucescu au fost marcate de Papazoglou '40, Clayton '63 şi Kapetanos '83.

Într-un alt meci din etapa a XXVI-a, PAOK Salonic, cu Răzvan Raţ titular, a învins, acasă, cu scorul de 1-0, pe Ergotelis.

Raţ a fost înlocuit în minutul 42. Unicul gol al întîlnirii a fost marcat de Papadopoulos, în minutul 83.

În urma acestor rezultate, PAOK Salonic a rămas pe locul trei, cu 54 de puncte, Panetolikos se menţine pe poziţia a şasea, cu 43 de puncte, iar Skoda Xanthi a urcat pe locul şapte, tot cu 43 de puncte.

Xanthi e la doar un punct de Giannina, care e pe 5, poziţie pentru play-off-urile Europa League.