INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPARTA PRAGA - SLOVAN LIBEREC, TELEKOM, GSP.RO

SPARTA PRAGA - LIBEREC // VIDEO Florin Niță și Nicolae Stanciu, decisivi la debutul pentru cehi

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 februarie 2018 18:05

Sparta Praga s-a impus în fața celor de la Slovan Liberec, scor 2-0, primul golul fiind marcat de Nicolae Stanciu.

Florin Niță, Bogdan Vătăjelu și Nicolae Stanciu au fost titulari în victoria Spartei Praga. Prima repriză a fost fadă, cu un singur șut pe spațiul porții, golul superb reușit de Stanciu din afara careului.

Nici partea secundă nu a fost mai atractivă. Italianul Stramaccioni a închis perfect partida. Florin Niță a avut o intervenție extraordinară în minutul 77, aruncându-se la sacrificiu în fața atacanului advers. Tabela a fost închisă la ultima acțiune, dintr-un penalty executat de Kanga.

Sparta Praga a urcat pe poziție de cupe europene. Distanța față de Sigma Olomouc, formația care ocupă poziția secundă, calificată în preliminariile Ligii Campionilor este de două puncte.

SPARTA PRAGA - LIBEREC 2-0
Au marcat: Stanciu '5, Kanga 93 (pen) - VIDEO

VEZI MECIUL LIVETEXT AICI!

Echipa de start a Spartei Praga: Niță, Zahustel, Hovorka, Stetina - Frydek, Vătăjelu, Mavuba, Stanciu, Kanga - Ben Haim II, Kadlec
Rezerve: Bicik, Kadlec Mich., Kaya, Kulhanec, Lafata, Plavsic, Sacek
Antrenor: Andrea Stramaccioni

Echipa de start a celor de la Slovan Liberec: Hladky - Coufal, Karafiat, Kacharaba, Kerbr - Dorley, Folprecht, Breite, Mikula - Potcny, Bartl
Rezerve: Nguyen, Bosancic, Heppner, Kristian, Voltr, Vuklisevic
Antrenor: David Holoubek

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”