INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FIORENTINA

Staff-ul Fiorentinei are încredere în Ianis Hagi! Ultimele detalii despre jucătorul luat de la Viitorul

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 ianuarie 2017 14:24

Ianis Hagi a fost rezervă ieri în meciul câștigat de Fiorentina cu Chievo, în deplasare, scor 3-0. Cu evoluții foarte bune la Primavera, Ianis încă nu reușește să prindă minute prea multe la prima echipă, însă antrenorul său, Alessio Guidi, garantează că va fi un om important.

" Ianis Hagi se antrenează cu prima echipă, sub comanda domnului Sousa. Ianis are un program special pentru a se adapta la nivelul din Serie A.

Motivul pentru care noi l-am folosit la Primavera e simplu. Doream să aibă minute jucate, să fie un antrenament pentru el. A demonstrat la Primavera. S-a descurcat foarte bine la noi. A dat goluri, pase de gol. Are calități multe.

E un talent natural și cred că va juca bine la prima echipă. Pot garanta că Ianis este un talent uriaș", a zis Guidi pentru Violanews.