INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ISRAEL

Tamaș a comis-o în Israel » A luat "roșu" direct, iar echipa lui a coborât de pe podium

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 ianuarie 2018 19:24

Gabi Tamaș (34 de ani), fundașul lui Hapoel Haifa, a văzut "roșu" direct azi, în meciul jucat de echipa sa pe teren propriu cu Kiryat Shmona, 0-2.

Tamaș a fost titular și a fost eliminat direct în minutul 90+2, când scorul era 0-1. Shmona a mai marcat o dată în minutul 90+4, stabilind rezultatul final, 0-2.

Fostul fundaș al naționalei o comisese și etapa trecută, când a greșit la golul primit de echipa sa în remiza cu Beer Sheva, 1-1.

În România, Tamaș era supranumit "Regele Cartonașelor" pentru numeroasele eliminări pe care le-a încasat cât timp a evoluat la FCSB și Dinamo.

Hapoel Haifa, la care Tamaș evoluează din vara lui 2017, este revelația acestui sezon, fiind pe locul 4 după 19 etape, cu 36 de puncte. Beer Sheva este pe primul loc, cu 38 de puncte.